Nowoczesne kuchnie angielskie

Angielski styl wystroju wnętrz zyskuje na popularności. Zawdzięcza to dużej schludności, elegancji i co ciekawe prostocie. Brak tutaj mogących budzić pewien niesmak efekciarskich elementów – wszystko opiera się na spójnym stonowaniu poszczególnych elementów wystroju wnętrza. Rezultaty zazwyczaj są znakomite, zwłaszcza jeśli bliskie nam jest uczucie ciepła, przestrzenności oraz preferujemy jasne kolory. Warto rozważyć zmianę własnej kuchni na wzór angielski dążąc do uzyskania maksymalnej funkcjonalności przy jednoczesnym zachowaniu niebanalnej estetyki.

nowoczesna kuchnia angielska

Jednym z pierwszych kroków powinno być wybranie właściwej powierzchni pokrywającej naszą podłogę. Doskonałym wyborem będzie kamień, wszelkie odmiany marmuru, czy bardziej szlachetnego granitu. Takie właśnie rozwiązania będą mile widziane również w postaci blatów kuchennych. Równie ciekawym rozwiązaniem są płytki ceramiczne Warto zarekomendować w tym miejscu bardzo dobrze komponujące się z tym stylem mozaiki heksagonalne i te w kształcie marokańskiej arabeski. To bardzo eleganckie typy powierzchni, które pozwolą nadać naszej kuchni dodatkowego blasku oraz dozy oryginalności, zachowując jednocześnie klasyczny smak.

nowoczesna kuchnia angielska

Elementy ceramiczne to także rewelacyjny sposób na ozdobienie ścian. Kafle o różnych wzorach sprawdzają się bardzo dobrze oraz mają jedną oczywistą zaletę – bardzo łatwo je oczyścić z ewentualnych zabrudzeń. Jeśli jednak zdecydujemy się na zastosowanie farby należy wpierw sprawdzić jej funkcjonalność. Godnymi zainteresowania są farby zmywalne, ceramiczne. W chwili obecnej szalenie modne są wszelkie odcienie szarości. Powinna to być nasza główna tonacja, którą możemy zestawiać i wyraźny mymi kolorami. Dla podkreślenie eleganckiego charakteru angielskiej kuchni warto pokusić się o odważne ciemne kolory np. navy blue, dack egg, odcienie mięty czy turkusu.

Kuchnia powinna być przede wszystkim wygodna w użytkowaniu – taki jest właśnie angielski styl. Wybierając zestawy mebli powinniśmy pamiętać o tym, żeby stanowiły pewien ciąg. Co to w praktyce oznacza? Najlepiej, gdy występują w tej samej barwie oraz stylistyce. Optymalną formą będą szafki, ale także na przykład przegrody na wino wykonane z drewna. Proste, geometryczne kształty zdobione w niektórych miejscach gzymsami sprawią, że poruszanie się po kuchni będzie łatwe, a całość utrzyma wysoką przejrzystość. Bogatsza bardziej pałacowa wersja kuchni angielskiej będzie właśnie posiadała liczne gzymsy, żłobione pilastry zarówno z piramidkami jak i bez, wsporniki, szybki z dekoracyjnymi szprosami w kształcie litery X.

nowoczesna kuchnia angielska

Najbardziej pasującymi ozdobami będą odpowiednio wyeksponowane naczynia, wazony, stołki czy pufy, w tym ceramiczne ale także zajmujący widoczne miejsce zegar. Umiejętnie je rozmieszczając uzyskamy odpowiedni, składny i elegancki szyk. Dobrze zaaranżowana kuchnia w stylu angielskim sprawi, że osoby po raz pierwszy odwiedzające naszą kuchnię będą nią z pewnością zachwycone.

nowoczesna kuchnia angielska

Angielski typ wystroju to idealny wybór dla tych osób, dla których celem jest uzyskanie przytulnej atmosfery połączonej z wysoką wygodą używania. Dzięki użyciu barw, elementów podłoża czy ścian orazy właściwych mebli, łatwo można zamienić kuchnię w przepiękne miejsce, gdzie znajdziemy chwilę relaksu przy filiżance kawy czy herbaty, ale także w miejsce do którego będziemy z przyjemnością wracać ze względu na stworzoną w nim harmonię.


Accept

Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu