Firmę Raw Decor stworzyliśmy z zamiłowania do sztuki, architektury i wystroju wnętrz, ale przede wszystkim z głębokiej potrzeby kontynuowania rodzinnej tradycji .

 

Pasja z jaką to robimy…


Przy projektowaniu ponadczasowego wzornictwa naszych mozaik, skupiamy się na tym by wyróżniały się one klasyczną elegancją i stylowymi formatami. W tym celu inspirujemy się zarówno tradycją jak i nowoczesnością

W trakcie produkcji z kolei kierujemy się zachowaniem najwyższych wzorców jakości, o czym świadczyć mogą liczni zadowoleni klienci i architekci polecający nas swoim bliskim i znajomym.

Fakt, że robimy to z niebywałą pasją, sprawia że obsługa klientów sprawia nam ogromną radość, którą potęguje jeszcze świadomość wpływania na kreację branży wnętrzarskiej. Nasze mozaiki doceniają klienci z większości krajów Unii Europejskiej.

Trochę historii ..

Historia Raw Decor sięga roku 1946, a swoje korzenie ma w Radomsku. Produkcję kafli zapoczątkował nasz dziadek Józef Nagaduś, a my kontynuujemy rodzinną tradycję od 2013 roku.

Dziadek jako doświadczony mechanik, po wojnie wyjechał do Niemiec za pracą. Gdy wrócił do Polski, za odłożone pieniądze odkupił od Żyda kamienicę (w której zamieszkał z rodziną) wraz z przylegającą do niej stojącą bezproduktywnie kaflarnią. Postanowił unowocześnić i częściowo zmechanizować Kaflarnię wykorzystując do tego zdobytą w Niemczech wiedzę i środki. Produkcja kafli pozostała jednak dalej ręczną pracą.

Zdjęcie archiwalne rodziny Nagaduś. Najwyższy po prawej w ciemnej koszuli Józef Nagaduś, założyciel kaflarni w Radomsku, dziadek dzisiejszych właścicieli Raw Decor.

Dziadek Józef zmarł w 1954 roku. Po śmierci zarządzanie kaflarnią na kilka lat przejął jego brat. W tym czasie szkolił Tatę dzisiejszych właścicieli Raw Decor, by ten  mógł 6 lat później, w wieku 16 lat, przejąć zarządzanie całą kaflarnią.

W kaflarni powstawały szkliwione kafle, do których używano czerwonej gliny z okolicznych wsi, z kolei szkliwo wyrabiał chemik z niedalekiej Częstochowy. Proces oblania powierzchni kafla szkliwem był nie małym  wyzwaniem i wymagał dużej wprawy i sprytu. Czynność ta wymagała jednego, płynnego ruchu, aby powierzchnia kafla była dokładnie pokryta błyszczącą warstwą. Dzięki temu, że do produkcji wyrobów dokładano szczególnych starań, kafle z Radomska cieszyły się dużym uznaniem.

Wypalanie kafli odbywało się w piecu opalanym drewnem. Był to złożony cykl, który dla utrzymania najwyższej jakości produktu można było przeprowadzać tylko dwa razy w miesiącu. Z czasem piec uległ rozszczelnieniu, co skutkowało koniecznością jego wyburzenia i postawienia od nowa. Ówczesne komunistyczne władze, nieprzychylne prywatnej inicjatywie, poprzez domiary i liczne kontrole próbowały zamknąć dzieło dziadka od samego początku. Wysoka jakość oferowanych kafli przezwyciężała jednak długotrwałe represję i zapewniała stały popyt. W roku 1974 władze zakazały postawienia nowego pieca i nakazały wyburzenie kaflarni, argumentując to koniecznością postawienia wiaduktu drogowego na sąsiedniej działce.

Stare zdjęcie kaflarni w Radomsku z imponującym kominem wieńczącym piec.

Widok na kamienicę i kaflarnię po zburzeniu tej ostatniej w końcu lat 70. XX wieku.


        

Powrót do tradycji…

W 2013 roku postanowiliśmy powrócić do rodzinnej tradycji. Rzecz jasna obecny rynek potrzebuje rozwiązań na miarę dzisiejszych domostw. Z tego powodu oferta naszych mozaik została dostosowana do współczesnych gustów i aktualnych panujących na świecie trendów wnętrzarskich.

Ponadczasowe mozaiki ceramiczne w duchu klasycznej elegancji

To co wyróżnia markę Raw Decor na rynku płytek ceramicznych, to oprócz bogatych tradycji rodzinnych, dbałość o wyjątkowość każdego produktu i zapewnienie ich najwyższej jakości. Produkty dostępne są w szerokim zakresie zarówno wzorów, jak i kolorów. Pasują do wnętrz klasycznych, angielskich po te skandynawskie, nowoczesne, a nawet loftowe. Ich klasyczny design czyni je uniwersalną bazą, którą można rozbudować w ciekawy sposób. Poza ofertą w zakresie płytek, posiadamy w sprzedaży także ceramikę dekoracyjną – wazy, stołki ceramiczne czy lampy stołowe.

Wiemy, że równie cenne, co wyposażenie jest fachowa rada. Dlatego zawsze służymy pomocą w doborze produktów.

Jeżeli mają Państwo pytania, zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy tu dla Was!
Pozdrawiamy

Małgorzata i Piotr


Accept

Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu