Klejenie mozaiki

nakładanie kleju w czasie układania mozaiki
Mozaika jest bardzo wdzięcznym elementem dekoracyjnym. Często przywołuje klimat dawnych łaźni spalonej słońcem Grecji czy też uzdrowisk kąpielowych. Jest uniwersalna. Może być stosowana zarówno w łazience, jak i w kuchni. Obecnie mamy do wyboru m.in. mozaikę ceramiczną, ta jest najbardziej popularna, mozaikę gresową, szklaną oraz kamienną.

Układanie mozaiki na ścianie

białe płytki dekoracyjne na ścianie kuchni
Mozaika jest znakomitym sposobem na uatrakcyjnienie wyglądu naszego mieszkania. Najczęściej zdobi ściany kuchni oraz łazienki. Należy podkreślić, że mozaikowe płytki nie tylko wyróżniają wskazane pomieszczenia, ale także stanowią znakomitą ochronę przed wilgocią.

Układanie mozaiki w łazience

biały dekor na ścianie w łazience
Czy niewielkie kwadratowe płytki mogą sprawić, że nasza łazienka będzie miała niepowtarzalny charakter? Zdecydowanie tak. Mozaika ceramiczna od lat cieszy się ogromnym powodzeniem i ma zastosowanie nie tylko w domowych łazienkach. Przekonaj się, w czym tkwi jej sekret i poznaj sprawdzone sposoby na jej fachowe układanie.

Fazowanie mozaiki

sprytny sposób na ułatwienie sobie docinki mozaiki w narożach
Fazowanie (in. ścinanie lub szlifowanie) kafli to nic innego jak przycinanie płytek pod kątem 45 stopni w celu efektownego wykończenia narożników. Ścinanie wykonujemy przy pomocy specjalnych maszyn na wodę bądź szlifierki kątowej. Fazowanie jest czynnością pracochłonną, która musi być wykonana z dużą precyzją. Jeśli nie mamy wprawy...

Fugowanie mozaiki

obła wanna wyłożona mozaiką
Decyzja o zakupie mozaiki jest pierwszym krokiem do tego, aby w swoim domu wprowadzić pozytywne zmiany. Jednak wybór kafli jest jedynie pierwszym krokiem do osiągnięcia upragnionego celu. Abyśmy mogli cieszyć się z efektów naszej pracy, musimy dokładnie wiedzieć na czym polega proces fugowania mozaiki.

Czym umyć płytki łazienkowe?

biała mozaika trójwymiarowa łatwa w pielęgnacji
Kiedy już zdecydowaliśmy się na płytki ceramiczne, które ozdabiają naszą łazienkę, stajemy przed pytaniem: jak prawidłowo pielęgnować i czyścić ceramiczną powierzchnię? Przekonaj się już teraz, jakie środki możesz wykorzystać, aby twój dom lśnił czystością.

Płytki ceramiczne czy gres?

biała płytka ceramiczna wielkoformatowa nie mozaika
Aby prawidłowo wybrać płytki do naszego mieszkania musimy dokładnie zapoznać się z ich parametrami technicznymi. Wtedy możemy być spokojni, że podjęta przez nas decyzja będzie właściwa. Aby ułatwić Ci wybór odpowiednich kafli, przygotowaliśmy dla Ciebie charakterystykę płytek ceramicznych oraz gresu.

Jak układać płytki ceramiczne?

klejenie płytek ceramicznych
Układanie płytek ceramicznych nie musi być trudne. Wystarczy, że mamy czas oraz znamy kilka prostych zasad postępowania. Zobacz, co musisz wiedzieć, żeby układanie płytek przebiegło szybko i sprawnie.

Czym myć płytki podłogowe?

czyszczenie płytek za pomocą mopa
Czy mycie podłogowych płytek może być przyjemne? To zależy wyłącznie od nas samych! Jedno jest pewne: jeśli wybierzesz odpowiednie środki czystości, szybko i skutecznie uporasz się z każdym brudem.

Jak układać płytki ścienne

jasna mozaika ułożona na ścianie w kuchni
Układanie płytek ściennych w kuchni czy łazience, na pierwszy rzut oka może wydawać się trudnym i niewdzięcznym zajęciem. Nic bardziej mylnego. Zaraz zdradzimy Ci kilka wskazówek, dzięki którym układanie płytek ściennych będzie proste i przyjemne. Zaczynamy od...


Accept

Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu